Kviečiame savo šventes švęsti pas mus. Čia Jūsų lauks auksarankės šeimininkės, besišypsantys padavėjai, dieviško skonio maistas, prabangi stalų bei salės puošyba ir daugybė pramogų! Turime specialų pasiūlymą jaunavedžiams, tad apsilankykite.

Daugiau apie Vilą "Santa Barbara"

Moderni sodyba šalia Klaipėdos (7km)
Pokylių-konferencijų salė iki 100 žmonių.
Nakvynė 70 vietų (viešbučio tipo).
Vestuvės, banketai, konferencijos.

Daugiau apie sodybą "Župė"

Tai ideali vieta švęsti vestuves, jubiliejus, šeimos bei kitas šventes iki 65 žmonių. Sodyboje Jūsų laukia pabalnoti žirgai, karieta fotosesijai, bei pramoginis laivas su kateriu. Sodyboje rasite: pirtis, kubilus, bei baseiną.

Daugiau apie sodybą "Poilsis Vištytyje"

Vertiname privatumą! Jūsų pageidavimu, poilsis tik vienos grupės atvykstantiems!

Sodybų paieška

Miegamų vietų:
Vietų be nakvynės:
Detali paieška

Markutiškių dvaro parkas

Markutiškių dvaro parkas

Jonavos rajonas

Šilų sen., Markutiškių km. , Jonavos rajono sav.
Markutiškiai – gerai žinoma XIX a. dvarvietė. Pokario metais dvaro kompleksą gana neblogai tvarkė Jonavos melioracijos valdyba. Buvusiuose dvaro rūmuose buvo įsikūrusi administracija ir kultūros namai. Daugumoje pagalbinių dvaro pastatų buvo įsikūrę Melioracijos valdyboje dirbę darbuotojai. Išsikėlus melioracijos valdybai, dvaro rūmai ir kiti pastatai ilgainiui buvo nuniokoti ir sugriauti. Atgimimo metais parko teritorijoje buvo įsikūrusi bankininkui Konopliovui priklausiusi lentpjūvė. Deja, prie Markutiškių parko tvarkymo jis neprisidėjo.
Markutiškių dvaro parkas buvo įkurtas XIX a. antroje pusėje. Tai buvo labai puikus ir turtingas rūšiniu požiūriu mišraus stiliaus parkas. Ypatingo žavesio jam teikė 5 tvenkiniai su greta jų esančiomis apžvalgos kalvelėmis ir sraunus Neries intakas – Lokio upelis. Parke buvo įrengta, o pokario metais atnaujinta ir rekonstruota gera ir patogi takų sistema, gražūs tilteliai ir lieptai per Lokio upelį. Ypač gražiai atrodo didysis tvenkinys, įrengtas užtvenkus Luokio upelį. Parke vyrauja vietiniai medžiai ir krūmai ( mažalapė liepa, paprastasis klevas, uosis, paprastoji pušis, eglė, paprastasis šermukšnis, blindė, juodalksnis, baltalksnis, paprastoji ieva, kalninė guoba, grauželinė ir vienapiestė gudobelės, baltasis gluosnis… ). Iš egzotinių augalų auga gausybė jazminų (darželinis, bekvapis, plaukuotasis), paprastųjų alyvų, geltonžiedžių žirnmedžių, baltažiedžių vikmedžių, pūslenių, uosialapių klevų, baltųjų ir pilkųjų tuopų… Iš retesnių egzotinių medžių paminėtini europiniai maumedžiai, veimutinės pušys, sidabrinis klevas ir kt…( iš viso 21 rūšis ). Labai gaila, bet gana daug parke augusių retų egzotinių medžių dėl vienų ar kitų priežasčių jau žuvo… 1983 m. Kauno vandens ūkio projektavimo institutas parengė Markutiškio parko rekonstrukcijos ir sutvarkymo projektą. Deja, jis taip ir nebuvo įgyvendintas. 1985 m. parkas paskelbtas saugomu valstybės, o 1986 m. – vietinės reikšmės gamtos paminklu.