Kviečiame savo šventes švęsti pas mus. Čia Jūsų lauks auksarankės šeimininkės, besišypsantys padavėjai, dieviško skonio maistas, prabangi stalų bei salės puošyba ir daugybė pramogų! Turime specialų pasiūlymą jaunavedžiams, tad apsilankykite.

Daugiau apie Vilą "Santa Barbara"

Moderni sodyba šalia Klaipėdos (7km)
Pokylių-konferencijų salė iki 100 žmonių.
Nakvynė 70 vietų (viešbučio tipo).
Vestuvės, banketai, konferencijos.

Daugiau apie sodybą "Župė"

Tai ideali vieta švęsti vestuves, jubiliejus, šeimos bei kitas šventes iki 65 žmonių. Sodyboje Jūsų laukia pabalnoti žirgai, karieta fotosesijai, bei pramoginis laivas su kateriu. Sodyboje rasite: pirtis, kubilus, bei baseiną.

Daugiau apie sodybą "Poilsis Vištytyje"

Sodybų paieška

Miegamų vietų:
Vietų be nakvynės:
Detali paieška

Jonavos krašto muziejaus filialas - A. Samuolio Klėtelė

Jonavos krašto muziejaus filialas - A. Samuolio Klėtelė

Jonavos rajonas

Tapytojas Antanas Samuolis – vienas talentingiausių ketvirtojo dešimtmečio jaunosios dailininkų kartos atstovas. Jo kūryba issiskyrė plačia jausmų skale – nuo lyrikos ir tragizmo ligi grotesko. Samuolis geriausiais kūriniais pasiekė savo tikslą, lietuvių mene paliko dideles kūrybines vertybes. 1922 – 1929 metai. - Dailės studijas pradėjo Piešimo kursuose, liaudies namų tamsokose ir drėgnose klasėse.
Vienas ankstyviausių A. Samuolio darbų ,,Autoportretas su patefonu“. Antanas labai negailestingai elgdavosi su savo paveikslais – daugelis jo drobių užteptos, ant jų buvo tapomi nauji darbai. Paveikslas ,,Natiurmortas su statulėle“. Paveiksle ,,Skurdas“ paveikslo herojui Antanas suteikė savo pozą ,,Senelėje“ Antanas įamžino savo senelę Prancišką. Dailininkas įamžino seserį paveiksle ,,Moteris su vaiku“. ,,Nartiurmortas su dievuku“ (sukurtas tapytojo brendimo metais). A. Samuolio paveiksle – kėdė su vazonėliu. . ,,Kėdė“ – lyrinis dailininko sesers Relės portretas, liesa, išbalusi mergaitė ,,Poilsyje“. Kiti gerai žinomi jo darbai:,,Motiną su kūdikiu“, ,,Naujoji Leda“, ,,Priemiestis“, ,,Baltoji obelis“, ,,Liga“, ,,Baltoji obelis“, ,,Nukryžiuotasis“, ,,Kambarys“, ,,Dailininkas“, ,,Portretas“, ,,Geltona moteris“, ,,Mergina“, ,,Peizažas“, ,,Ežeras“, ,,Vasarotojai“, ,,Ligonis“.
1941 m. išeina iš sanatorijos, nuo vasaros kartu su mama apsigyvena Prauliuose, Samulevičių įsigytoje sodyboje Jonavos rajone. Stipriai pablogėjus sveikatai išvyko gydytis į Šveicariją. Mirties ataka prasidėjo 1942 metų vasario 8 dieną. Kitos dienos popietę jis neteko sąmonės ir mirė.
Raimundo Samulevičiaus apybraižoje apie dėdę skyrelyje, kuris pavadintas ,,Be menininko vardo“ dar kartą įsitikiname jog ,,iš tiesų, jo visas gyvenimas – tai ištikimybės Menui pavyzdys. Menininkas prieš blogį turi kovoti savo kūryba (ir tai pats įrodė).
Minint šio žmogaus atminimą sodybos kiemelyje prie klėtelės vyksta vaikų ir rajono menininkų plenerai, atminimo vakarai.
1991 m. atkuriant interjerą klėtelėje, skirtą A.Samuolio atminimui, stengtasi, kad ekspozicija būtų autentiška. Čia galima pamatyti dailininko molbertą, dažus, jo darbų reprodukcijas. Gidė trumpai apžvelgs menininko gyvenimo ir kūrybos metus.
Klėtelės antrame aukšte ekspozicija atspindi dramaturgo Raimundo Samulevičiaus gyvenimo ir kūrybos akimirkas. ,,Noriu kad mano kūriniai būtų trapūs, - rašė Raimundas. – Lyg įšausti iš rūko ir drauge turėtų plieninio tilto konstrukcijos patvarumą“. Dievino jis A.Čechovą. Apie kūrybą mąstė net valgydamas, mintys užplūsdavo net traukinyje, automobilyje. Džiaugėsi, kad jo pjesė ,,Sofoklis ir Ji“ prabilo rusiškai, angliškai. Pjesės buvo statomos Rusijos Federacijoje, Estijos, Moldavijos, Armėnijos, Ukrainos respublikose, Lenkijoje, Suomijoje ir Vilniaus universiteto kaimo teatre.
,,Studentiška novelė“ pastatyta 1964 m., ,,Pasiklydęs tarp žvaigždžių“–1937 m., ,,Lokys“, ,,Jeigu pasibels“- 1967 m., ,,Aidas“-1969 m., ,,Laukimas“, ,,Paukti ateik čia“-1975 m., ,,Karūna ir smėlis“, ,,Erškėtrožės rudenį“.
Aplankę ekspoziciją ekskursijos dalyviai galės pamatyti jo pjesių, įvykusių Lietuvoje ir svetur afišas, vizitines korteles žmonių, su kuriais jis bendravo, stalą prie kurio gimdavo jo pjesės. Stenduose sudėtos nuotraukos, kurios meną Raimundo vaikystės akimirkas, jaunystę. Ant sienų kabo jo piešiniai.