Girdiškės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia
Girdiškės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

Girdiškės miestelio senoji bažnyčia sudegė 1909 m. Vietoj jos iškilo nauja, įspūdingų matmenų, tačiau saikingų negotikinių matmenų šventovė. Bažnyčios viduje yra didžiausia Girdiškės įžymybė – du originalūs šoniniai altoriai. Juos sukūrė apie 1928 m. K. Andriukaitis. Altoriai sukomponuoti iš nužievintų ąžuolų kamienų ir šakų, kurios persipindamos savotiškai atkartoja gotikinės architektūros ritmą. Susidariusiose nišose tarp šakų įkurdinti šventieji, todėl altoriai primena D. Poškos rašytus laiškus, kai žemaičiai tikrai garbino medžius.
Girdiškės švč. Mergelės Marijos (Snieginės) tituliniai atlaidai švenčiami rugpjūčio 5 dieną, bet dažnai yra nukeliami į sekmadienį.
Švč. Mergelės Marijos (Snieginės) vardu tituluojama vienintelė Lietuvos bažnyčia – esanti Girdiškėse. Tai dar patriarchalinių laikų pavadinimas, kuris yra kilęs iš IV amžiaus. Anais laikais Romoje, ant Eksvilino kalnelio, buvo pastatyta švč. Mergelės Marijos (Snieginės) bazilika. Dabar tokių patriarchalinių laikų bažnyčių bazilikų Romoje yra trys: Šv. Jono Laterano, šv. Petro ir švč. Mergelės Marijos (Snieginės). Pastarąjį titulą turi ir Girdiškės bažnyčia.