Kviečiame savo šventes švęsti pas mus. Čia Jūsų lauks auksarankės šeimininkės, besišypsantys padavėjai, dieviško skonio maistas, prabangi stalų bei salės puošyba ir daugybė pramogų! Turime specialų pasiūlymą jaunavedžiams, tad apsilankykite.

Daugiau apie Vilą "Santa Barbara"

Moderni sodyba šalia Klaipėdos (7km)
Pokylių-konferencijų salė iki 100 žmonių.
Nakvynė 70 vietų (viešbučio tipo).
Vestuvės, banketai, konferencijos.

Daugiau apie sodybą "Župė"

Tai ideali vieta švęsti vestuves, jubiliejus, šeimos bei kitas šventes iki 65 žmonių. Sodyboje Jūsų laukia pabalnoti žirgai, karieta fotosesijai, bei pramoginis laivas su kateriu. Sodyboje rasite: pirtis, kubilus, bei baseiną.

Daugiau apie sodybą "Poilsis Vištytyje"

Vertiname privatumą! Jūsų pageidavimu, poilsis tik vienos grupės atvykstantiems!

Sodybų paieška

Miegamų vietų:
Vietų be nakvynės:
Detali paieška

Dolomitų atodanga velniapilio uola

Dolomitų atodanga velniapilio uola

Biržų rajonas

Velniapilio ola yra dolomitinė atodanga, kurios apačia maždaug 3 m. yra iškilusi virš Nemunėlio upės vandens paviršiaus ir apie 6 m. atstumu nuo Nemunėlio upės tėkmės. Atodangos aukštis yra 5 m., ilgis 8 m. Joje žiojėja karstinės kilmės plyšys - ola, kurios anga apie 1 m, gylis 4,3 m. Atodanga turi respublikinio geologinio gamtos paminklo statusą, kuris pirmąkart buvo paskelbtas 1964 m. Jos būklė palyginti gera, natūrali. Velniapilio atodanga - tai į Nemunėlio upės pusę jos slėnio kairiajame šlaite (apatinėje dalyje) prasikišęs gipsingos storymės atlikuonis. Jis lyg kokia pertvara stūkso įsispraudęs tarp dviejų šio slėnio šlaite įsirėžusių senų griovų, iš kurių esanti šiauriau - gilesnė ir erdvesnė. Nuo Velniapilio atodangos sienelės viršaus, aukštėdama į slėnio šlaitą, tęsiasi vos 1.5m - 2 m pločio, bet į apačią platėjanti ir taip pat minėtas griovas skirianti priemolinga ketera. Kiek aukščiau už jos susiliejimo su viršutine šlaito dalimi (ant slėnio ribos) duburiuoja truputį ovali 10 m -12 m skersmens ir iki 2.0 -2.5 m gylio sena karstinė įgriuva. Joje mėtosi daug sutręšusių medžių šakų, senų lapų, laikosi šiek tiek vandens. Čia pat (šiaurinėje pusėje) yra dar pora mažų karstinių įdubimų, o paslėnio ariamo lauko (irgi arti Velniapilio atodangos) palyginti nedideliuose dvejuose krūmų bei piktžolių plotuose slepiasi bent kelios viena greta kitos išsidėsčiusios piltuviškos įgriuvos. Velniapilio atodangos aplinkoje, iki 11 m aukštį siekiančiame statokame slėnio šlaite ir jo griovose, auga alksniai, lazdynai, ievos, jauni uosiai bei kiti medžiai, visai greta Velniapilio atodangos (iš kairės) - klevas. Papėdėje (tarp Velniapilio atodangos ir Nemunėlio upės vagos) žemės paviršiuje tarp žolių mėtosi 6 nemaži dolomito ir gipso gabalai, želia varnalėšos, usnys, šalpusniai, driekiasi gervuogės. Dolomito gabalų matosi ir Nemunėlio upės dugne. Nuo Velniapilio atodangos pakrante paėjus 16 m prieš Nemunėlio upės tėkmę, prasideda apie 35 m ilgio ir iki 2 m aukščio kita atodanga su gipso (selenito) tarpsluoksniuose ištirpusiomis ir siauromis horizontaliomis nišomis.