Čekoniškių verbų ir buities seklyčia
Čekoniškių verbų ir buities seklyčia

Ekspozicija
Čekoniškių verbų ir buities seklyčia įkurta 2000 m. sausio 26 d., kai verbų pynėjų ansamblis „Cicha Nowinka“ šventė savo kūrybinės veiklos 5 metų jubiliejų.
Su Vilniaus krašto tradicijomis, papročiais ir kultūra supažindinančioje ekspozicijoje rodomos įvairių dydžių ir savitų formų (volelinės, plokščiosios, rykštelinės, figūrinės ir kt.) Vilniaus kraštui būdingos verbos bei buities reikmenys. Vilniaus verbos – tai ant sauso medinio kotelio iš vienos pusės ar aplinkui tvirtai supinta spalvinga rykštė, įvairaus rašto, susidedančio iš savitai derinamų įvairiaspalvių džiovintų augalų, sausučių žiedelių, nudažytų skiedrelių, su viršūnėje įpintu pilkų ar žaliai dažytų ežerinių smilgų kuokštu, maždaug pusmetrio ilgio, įvairaus storio. Tradicinės Vilniaus verbos daugiausiai buvo pinamos derinant ryškių spalvų žiedelius, įvijiniu raštu, primenančiu virvės įvijumą, o dabartinės – dažniau pilkos ar pastelinės spalvos, jų raštas komponuojamas paprasčiau.
Kultūrinė, šviečiamoji veikla
Seklyčia bendradarbiauja su Turizmo centru, Jaunųjų turistų centru, Lietuvos liaudies kultūros centru, Rytų Lietuvos kultūros centru, Neries regioniniu parku, Seinų Lietuvių bendrijos namais, Lietuvos ir Lenkijos muziejais.
Organizuoja folkloro vakarones;
Rengia kalėdines, velykines vakarones, kalendorinius renginius;
Vaidina vaidinimą, kurio metu galima pamatyti verbų pynimo procesą, išgirsti lenkų, lietuvių, baltarusių liaudies dainų, užrašytų Vilniaus krašte.