Kviečiame savo šventes švęsti pas mus. Čia Jūsų lauks auksarankės šeimininkės, besišypsantys padavėjai, dieviško skonio maistas, prabangi stalų bei salės puošyba ir daugybė pramogų! Turime specialų pasiūlymą jaunavedžiams, tad apsilankykite.

Daugiau apie Vilą "Santa Barbara"

Moderni sodyba šalia Klaipėdos (7km)
Pokylių-konferencijų salė iki 100 žmonių.
Nakvynė 70 vietų (viešbučio tipo).
Vestuvės, banketai, konferencijos.

Daugiau apie sodybą "Župė"

Tai ideali vieta švęsti vestuves, jubiliejus, šeimos bei kitas šventes iki 65 žmonių. Sodyboje Jūsų laukia pabalnoti žirgai, karieta fotosesijai, bei pramoginis laivas su kateriu. Sodyboje rasite: pirtis, kubilus, bei baseiną.

Daugiau apie sodybą "Poilsis Vištytyje"

Vertiname privatumą! Jūsų pageidavimu, poilsis tik vienos grupės atvykstantiems!

Sodybų paieška

Miegamų vietų:
Vietų be nakvynės:
Detali paieška

Baltadvario bastioninės pilies liekanos

Baltadvario bastioninės pilies liekanos

Molėtų rajonas

Baltadvario pilies liekanos, bastioninės pilies ir dvaro rūmų ansamblio griuvėsiai. Yra —2 km į v. nuo Videniškių, Siesarties kair. krante, ties jos kilpa. Pilies teritorijoje dabar yra sodyba. Pilies liekanos užima ~21 ha. Iš r. riboja Alantos kelias, š. ir p. pusėje yra užpelkėję tvenkiniai. Nuo Alantos kelio jį skiria r. pylimas, įrengtas lygiagrečiai su keliu. Pylimo viduryje yra įtvirtintų mūrinių įvažiavimo vartų I aukšto griuvėsiai. Pastatas buvo stačiakampio plano. Abipus įvažiavimo angos buvo įrengtos patalpos su šaudymo angomis. Pylimo š. dalyje prie upės išlikę bokšto pamatai. V.—r. krypties žemių ir akmenų pylimas (60 m ilgio ir 3,5—4 m aukščio) pilies teritoriją skaido į 2 kiemus; pylimas jungia š. bokštą su pagr. pastatu (š. vartais). Tai stačiakampio (21,5x9,4 m) plano statinys su vartais (š. pusėje) į antrąjį (š.) kiemą. Išlikę I aukšto sienų mūrai ir rūsys, esantis po pylimu. P. ir r. fasadus puošia nišos su pusapskritėmis sąramomis. S. ir v. fasaduose žymu II aukšto galerijos sijų lizdai; II aukšto mūro liekanose yra langų ir durų angų arba jų žymių. Pilies teritorijoje dar išlikę įvairių statinių mūriniai pamatai. Žymu akmenimis sutvirtintų pylimų liekanų Siesarties krante. Pastatai plytų ir akmenų mūro1. S. vartų I aukšto konstrukcija kiautinė; plytos surištos daugiausia gotikiniu būdu. Pilį XVI a. vid. pastatė kviestiniai meistrai iš Švedijos. Vadinta Mūriniais Videniškiais. Įėjo į Lietuvos vid. dalies gynybos sistemą. Saugojo senąjį Vilniaus—Rygos kelią. Ansamblį sudarė bastioninė pilis ir dvaro palivarkas su ūk. pastatais. Pilį sudarė pylimais apjuosti du dviejų aukštų mūriniai pastatai su vartais, amunicijos ir kt. daiktų požeminiai sandėliai (pylimuose), mediniai gyv. ir ūk. pastatai. XVII a. pr. už š. vartų, Siesarties apjuostame plote, sustiprintame pylimais ir bokštu, buvo pastatyti puošnūs dvaro rūmai, įkurtas renesansinis sodas. Rūmuose buvo vad. auksinė salė ir iždinė.