Kviečiame savo šventes švęsti pas mus. Čia Jūsų lauks auksarankės šeimininkės, besišypsantys padavėjai, dieviško skonio maistas, prabangi stalų bei salės puošyba ir daugybė pramogų! Turime specialų pasiūlymą jaunavedžiams, tad apsilankykite.

Daugiau apie Vilą "Santa Barbara"

Moderni sodyba šalia Klaipėdos (7km)
Pokylių-konferencijų salė iki 100 žmonių.
Nakvynė 70 vietų (viešbučio tipo).
Vestuvės, banketai, konferencijos.

Daugiau apie sodybą "Župė"

Tai ideali vieta švęsti vestuves, jubiliejus, šeimos bei kitas šventes iki 65 žmonių. Sodyboje Jūsų laukia pabalnoti žirgai, karieta fotosesijai, bei pramoginis laivas su kateriu. Sodyboje rasite: pirtis, kubilus, bei baseiną.

Daugiau apie sodybą "Poilsis Vištytyje"

Sodybų paieška

Miegamų vietų:
Vietų be nakvynės:
Detali paieška

Aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejus

Aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejus

Mažeikių rajonas

Visuomeninės aviacijos pradininko Lietuvoje Aleksandro Griškevičiaus memorialinis muziejus atidarytas 1981 metais.
Muziejuje eksponuojamas A.Griškevičiaus „garlėkio“ maketas, Lietuvos aviacijos istoriją bei lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gyvenimą atskleidžiančios fotonuotraukos, paveikslai, knygos, filatelijos kolekcija.
Kitame kambaryje įrengta etnografinė ekspozicija, pasakojanti apie Viekšnių krašto žmonių buitį, papročius ir tradicijas XIX a. - XX a. pr. Eksponuojami namų apyvokos daiktai, buities reikmenys, baldai, drabužiai, linų apdirbimo įrankiai. Eksponatus šiai ekspozicijai surinko muziejaus įkūrėjas mokytojas Algirdas Gedvilas ir kraštotyrininkė medikė Apolonija Sriubaitė. Saugoma kraštotyrininkės Amelijos Urbienės surinta ir apibendrinta medžiaga apie Viekšnių krašto žmonių papročius, kalbą, amatus.
Muziejuje taip pat veikia Biržiškų šeimos ir tautodailininko Juozo Rušino drožinių ekspozicijos.
Aleksandras Griškevičius laikomas Aviacijos pradininku Lietuvoje. Jis gimė 1809 m. Kėdainių rajone, Krakių apylinkėse, nusigyvenusių bajorų šeimoje. Buvo išsilavinęs, mokėjo lietuvių, rusų, lenkų ir keletą vakarų Europos kalbų.
Laisvu nuo tarnybos laiku A. Griškevičius domėjosi skraidymo teorija, filosofija, parengė keletą skraidymo aparato projektų. Vieną jų aprašė 1851 m. išleistoje knygelėje „Žemaičių garlėkys“. Tai turėjo būti aerostato ir garo mašinos kombinacija, varoma propeleriu, turinti horizontalius sparnus. Yra žinoma, kad savo sukonstruotus aparatus A. Griškevičius pats statė juos ir nesėkmingai bandė.
1860 m. Griškevičius lenkų kalba parašė 285 puslapių filosofinį veikalą „Gamtos tikrovė arba matematinės išvados apie dievybę, sielą ir tikėjimo paslaptis trumpais, populiariais pašnekesiais“. Caro valdžia dėl priešingų religijai žinių skleidimo kūrinio autoriui buvo iškėlusi bylą.
Netekęs darbo, A. Griškevičius apsigyveno Viekšniuose, žmonos gimtinėje. Manoma, kad čia gyvendamas jis toliau kūrė skraidymo aparatus ir juos bandė.
Mirė 1863 m. lapkričio 11 d. Palaidotas senosiose Viekšnių kapinėse. Antkapinio paminklo (pastatytas 1980 m.) autorė - Paminklų konservavimo-restauravimo instituto architektė I. Barauskaitė.
Name, kuriame paskutiniaisiais savo gyvenimo metais glaudėsi A. Griškevičius, yra įkurtas memorialinis muziejus.