Atviros lankytojams gintaro dirbtuvės
Atviros lankytojams gintaro dirbtuvės

III tūkstantmetyje pr. Kr. dabartinės Lietuvos teritorijoje gintaras jau buvo apdirbamas. Geriausiai žinoma Lietuvoje – prie Šventosios. Joje gaminti kabučiai ir sagutės šiauriečiams, gyvenusiems dabartinėje Estijos, Suomijos, Novgorodo srities teritorijose. Kam buvo gaminamos žmonių ir žvėrių figūrėlės mokslininkai tebespėlioja, gal jos reiškė gyvenimo globėjus – pasaulio viešpačius, buvo amuletais.
Istorikai teigia, kad gintaro apdirbimo verslas vystėsi taip, kad jau XVII a. Palangoje buvusios gintaro dirbtuvės, o ne vien gintaro gaminius gaminantys ir pardavinėjantys pavieniai meistrai. XIX a. Palanga virto vienu stambiausių gintaro pramoninio apdirbimo centrų.
2000 metų pabaigoje įkurta visuomeninė organizacija Palangos gintaro meistrų gildija vienijanti 26 gintaro apdirbimo meistrus su šeimomis. Gildijos nariai saugo ir tęsia gintaro apdirbimo ir verslo tradicijas Palangoje, dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose, diegia naujas gintaro apdirbimo technologijas, atlieka individualius gintaro dirbinių užsakymus.
Atviros lankytojams gintaro dirbtuvėse įsikūrę Palangos gintaro meistrų gildijos nariai demonstruoja gintaro apdirbimo technologiją nuo paprasto gintaro gabalėlio iki pilnai pagaminto gaminio, tą gali padaryti ir čia apsilankantieji. Veikia gintaro meistrų gaminių salonas-paroda, kur galima įsigyti patikusi gaminį. Atviros lankytojams gintaro dirbtuvės Palangoje įkurtos 2003 m. rudenį.